7FKM Karlova Ves Bratislava922513:2084-740.6
9FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble913510:1962-632.6
10FC ŠTK 1914 Šamorín91179:2641-1147.8

Hlavní partneri:

...

Zostava 1. kola skupiny o titul:   Červenka - Sedláček, Lenovský, Polačik, Rusnák - Korec (Salviany), Prelovský, Strelec, J. Štefanka, Stanek - Ozimák (Valovič)

Martin Javorka - tréner:   V prvom kole nadstavby sme chceli odčiniť vysokú prehru z Komárna, no výsledkovo sme opäť zlyhali. Do 68. minúty nič nenasvedčovalo tomu, že by sme mali na Myjave prehrať, Myjava nebola v žiadnych ukazovateľoch lepším tímom. No po 4 katastrofálnych chybách, ktoré nevidieť už ani medzi chlapcami v prípravke, nás domáci tvrdo trestali. Posledných 20 minút sme s prehľadom zápas odstáli, ako keby nám hrali hymnu. Sám neviem, čo sa to deje s hráčmi na ihrisku, po zápase som si doma robil detailnú analýzu a dospel som k záveru, že našu slabú, respektíve nezáujmovú hru ovplyvňuje niekoľko faktorov: 1/ Chlapci chodia hrávať pre nich náročné zápasy za mužov, nakoľko momentálna priorita nášho klubu po našej záchrane v 2. dorasteneckej lige je postup mužov do 5. ligy. S touto prioritou sa ja osobne stotožňujem, nakoľko nám končí 7 futbalistov v dorasteneckej kategórii a pre ich ďalší futbalový rast je nevyhnutné, aby hrali v budúcom ročníku krajskú súťaž. Na druhej strane však 2 ťažké zápasy za víkend nezvládnu /hrozia im aj únavové zranenia/, preto túto situáciu musíme v klube čo najskôr vyriešiť, a to aj v súčinnosti s ich rodičmi, ktorí určite majú do toho čo povedať. 2/ Mimoriadne úzky káder z pohľadu kvality, aby sme dlhodobo hrali vyrovnané zápasy s lídrami 2. dorasteneckej ligy /v zime odišiel z kádra Ďurák do Senice, Hodulík do Horných Orešian, Janotík skončil zo zdravotných dôvodov, Chudý prestal trénovať/, pričom do mužstva pribudol iba Salviany. 3/ Neustále výpadky hráčov v zápasoch, či zo zdravotných alebo iných dôvodov /v Komárne chýbali už aj tak z úzkeho kádra Gavač, Polačik, Lenovský, Valovič a zranil sa aj Majtényi; na Myjave chýbal Gavač, Horil a ešte nedoliečený Majtényi nebol pripravený na plnú záťaž/. 4/ Z chlapcov po 3 náročných zápasoch /Inter, P. Bystrica a Skalica/ opadol faktor dôležitosti a zodpovednosti, nakoľko majú v podvedomí, že 2. dorastenecká liga je pre Piešťany aj pre budúci ročník zachránená. 5/ Mužstvu chýba vedúca osobnosť, ktorá by potiahla celé mužstvo /túto úlohu dokáže splniť Polačik a J. Štefanka, ale tí po sobotňajšom zápase mužov v Siladiciach odišli v druhom polčase fyzicky, pričom za ich výkon im aj tak patrí absolutórium a pochvala/. 6/ Ďalším a rovnako dôležitým faktorom je futbalová motivácia hráčov, keď na niektorých hráčoch je vidieť, že zápas prišli odohrať z povinnosti, v ich výkonoch chýba ľahkosť, uvoľnenosť, zábava, myšlienkami sú úplne niekde inde, pričom v tomto smere sú pre mňa sklamaním výkony hráčov, ktorí svojou futbalovou kvalitou majú určite naviac a mali by byť lídrami nášho tímu. Nechcem, aby vyššie uvedené faktory boli brané ako naše "aliby", ale všetky skutočnosti v rovnakej vážnosti ovplyvňujú naše pôsobenie v zápasoch, v ktorých je už determinujúca futbalová kvalita a prístup k dôležitosti každého zápasu. Sú faktory, ktoré hráči neovplyvnia, ale sú faktory, kde ich nositeľmi sú práve naši hráči. A futbal sa z týždňa na týždeň nedá zabudnúť hrať. Je smutné, že to, čo dokážu hráči zmeniť, zmeniť nechcú, lebo nie je možné odohrať tak kvalitné 3 zápasy a potom z ničoho nič robiť iba smiešne figúrky na zápasoch a svojim prístupom uľahčiť cestu každému súperovi. Je pravdou, že dlhodobý cieľ sme splnili, ale my jednoducho nemôžeme chodiť na zápasy s myšlienkou "je mi to jedno". Taktiež nemôžeme zmeniť v súčasnosti nejaký model alebo štýl hry, pretože po 2 zápasoch v Komárne a na Myjave by bolo potrebné minimálne 6 hráčov nechať oddýchnuť na lavičke, lenže v momentálnom stave neexistuje alternatíva, čo tiež negatívne ovplyvňuje prístup hráčov k zápasu /hráči vedia, že tréner ma aj tak musí postaviť, lebo nemá náhradu/. V rámci štatistiky, ktorú som si včera robil, ja ako tréner som ešte neprehral 2 zápasy po sebe s 5 gólovou nádielkou, čo je však najhoršie niektorých hráčov neodradí ani dlhodobý faktor tzv. "futbalovej ostudy a hanby". Len na dokreslenie k zápasu na Myjave, v prestávke som hráčov pochválil za ich prístup k zápasu, dokonca som opakovane zdôrazňoval, že sme schopní na Myjave zvíťaziť, len musíme byť trpezliví, musíme čakať na brejkové príležitosti a koncentrovať sa na štandardné situácie, nakoľko sme mali evidentnú výškovú prevahu a ešte aj brankár domácich len málokedy opustil bránkovú čiaru. A čo sa odohralo v druhom polčase po motivovaní a pochválení našich hráčov? Za druhých 45 minút sme nedali zo zálohy jednu finálnu brejkovú prihrávku, pričom od 64. minúty išiel do útoku Filip Korec, ktorý bol jednoznačne našim ťahúňom a najlepším hráčom /až 2 hráči domácich sa na ňom vystriedali, čo ho nedokázali udržať/, čiže sme nemali jeden brejk /nehovorím o šanci, keď sme išli 3 na 2 za stavu 2:1 pre domácich/. Druhým momentom boli naše "štandardky". V druhom polčase sme zahrávali 8 štandardných situácií z nebezpečnej vzdialenosti pre domácu bránu /nerátam sem dlhé "auty" od Paťa Polačika/, z týchto 8 štandardiek sme 4 kopli za bránkovú čiaru, 2 sme kopli dlhé tak, že lopta skončila za postrannou čiarou a 2 sme kopli tak, že domáci mali z toho nebezpečný protiútok a dokonca jeden zakončili gólom. Pritom predzápasový tréning bol zameraný čisto na štandardné situácie. Takže suma sumárom, ak nezmeníme prístup, zodpovednosť a chuť k futbalu, ak nezmeníme veci, ktoré dokážeme ovplyvniť, budú naše vystúpenia "tragické a smiešne". Je smutné, že niektorí chlapci nemajú motiváciu a ciele, pretože prístupom na úrovni okresnej súťaže sa jednoducho nijakými možnými prostriedkami nedá hrať skupina o postup do dorasteneckej ligy.

Výsledky zápasov 2018/2019

1. kolo

Zlaté Moravce - Vráble - Piešťany 2:3 (1:0)

Góly: 44. Samuel Torok,  86. Ľuboš Janek - 47., 51. Filip Korec, 56. Jozef Janotík

2. kolo

Piešťany - Domino Bratislava 3:0 (1:0)

Góly: 37. Matej Hodulík,  47. Juraj Štefanka, 78. Jozef Janotík

3. kolo

Petržalka - Piešťany 6:0 (2:0)

Góly: 32. Patrik Dugovič, 44. Samuel Korenačka, 66. Lukáš Krisztín, 68. Adam Sádovský, 70. Juraj Jamrich, 90. Ivan Žiga

4. kolo

Piešťany - Púchov 1:0 (0:0)

Góly: 85. Patrik Polačik

5. kolo

Topoľčany - Piešťany 2:12 (2:5)

Góly: 9. Adam Davidovič, 17. Richard Húdok - 4., 55. Martin Unger, 12., 26., 36., 66. Juraj Štefanka, 29. Jozef Janotík, 48. Denis Horil, 68., 88. Matej Hodulík, 82. Patrik Polaček

Piešťany - Komárno 6:1 (2:1)

Góly: 12. Filip Korec, 23. Denis Horil, 49. Patrik Polačik, 75., 85. Juraj Štefanka, 87. Patrik Sedláček - 44. Matej Palacka

10. kolo

Piešťany - Zlaté Moravce-Vráble 1:1 (0:0)

Piešťany - Topoľčany 10:1 (6:0)

Góly: 14., 29. Filip Korec, 23. Denis Horil, 38. Patrik Chudý, 43. Juraj Štefanka, 45. Sebastián Ozimák, 52., 59., 68. Dávid Ďurák, 81. Martin Strelec - 86. Nicolas Grác

15. kolo

Piešťany - Inter Bratislava 2:2 (1:1)

Góly: 19. Martin Strelec, 57. Juraj Štefanka - 26. Ondrej Zeleník, 75. Kristián Buček

16. kolo

Považská Bystrica - Piešťany 0:1 (0:1)

Góly: 16. Martin Strelec

17. kolo

Piešťany - Skalica 3:2 (1:1)

Góly: 33. Sebastián Ozimák, 60. Patrik Polačik - 38. Slavomír Grunner, 51. Diminik Caltík (vl.), 64. Lukáš Zelníček

18. kolo

Komárno - Piešťany 5:1 (3:0)

Góly: 22., 34., 44. Pylyp Lunin, 76. Matej Palacka, 81. Zsolt Beke - 89. Filip Korec

1. kolo nadstavba

Myjava - Piešťany 5:1 (1:1)

Góly: 21., 68., 72. Alex Kusý, 84. Marko Kunka, 86. Slavomír Gálik - 18. Lukáš Stanek